Noviny Info pro turisty Kalendář akcí
AKTUÁLNÍ ČÍSLO
Přečtěte si
Z Regionu
Kultura
Informace
Sport
Napsali nám
INZERCE
Prodám
Koupím
Bydlení
Seznámení
Různé
Podmínky inzerce
ARCHIV
Minulé číslo
Předminulé číslo
Starší čísla
Archiv
Vyhledávání
UŽITEČNÉ KONTAKTY
Redakce
Další kontakty
 
Sport
Boskovičtí fotbalisté porazili doma Kyjov
Maratón horských kol se letos vydařil
Stavosgroup Cup 2012 se vydařil
Michal Krátký obhájil
V Adamově měli běžecký den
Výsledkový přehled
Sportovní kalendář
 
Boskovičtí fotbalisté porazili doma Kyjov
O k r e s B l a n s k o (les) - Moravské fotbalové soutěže nabídly o víkendu svým fanouškům druhé kolo. V krajském přeboru neuspěly celky Blanska ani Ráječka, naopak v zápase dvou papírových kandidátů sestupu braly všechny tři body Boskovice.
   Boskovice - Kyjov 3:2 (1:2), Horák Michal, Janíček, Müller.
   Boskovice: Kronek - Adamec, Václavek (38. Živný), Šafařík, Vykoukal, Müller, Přikryl, Horák Jan, Blaha, Horák Michal (88. Preč Martin), Janíček.
   Ačkoliv oba celky před zahájením soutěže avizovaly velké finanční problémy a s tím spojenou velkou obměnu týmu, dokázaly v minulém kole překvapivě bodovat. Kyjov doma porazil Ráječko, Boskovice zase přivezly bod z Blanska a tak se dalo čekat zajímavé utkání.
   V domácí brance nastoupil Kronek a ačkoliv ze začátku zápasil s velkou nervozitou, postupem času přesvědčil, že by mohl být svému celku oporou. Zraněného Jakuba Horáka nahradil uzdravený Šafařík, smolaře Staru (zranění při rozcvičení) skvěle nahradil Vykoukal. Zkušeného Václavka musel po tvrdém souboji ve 38. minutě nahradit mladík Živný, ale ani on, až na jeden problém, nepropadl.
   Lepší úvod si domácí celek ani nemohl přát. Běžela druhá minuta, když po levém křídle utekl hostující obraně Blaha, přesným stříleným centrem našel Michala Horáka a ten bez problémů poslal svůj tým do vedení. Jenže už za necelou minutu neudržel Kronek míč po střele ze střední vzdálenosti a dobíhající Možíš vyrovnal. Ve 13. minutě se navíc z přímého kopu parádně trefil Víšek a Kyjov vedl. Ve 26. minutě mohlo být vyrovnáno. Nejprve Müller z přímého kopu prověřil pozornost hostujícího gólmana, ten konečky prstů míč vyrazil na roh. Po rohu těsně minul s pomocí obránce Michal Horák a po tom dalším trefil Janíček hlavou břevno. Šest minut před koncem první půle kopali hosté roh a po hlavičce Rubíka zachránilo břevno tentokrát domácí.
   První desetiminutovka druhé půle byla ze strany domácího celku velkou oslavou kopané. V 50. minutě po centru Adamce Janíček hlavou vyrovnal a hned o tři minuty později se drze do vápna protáhl Müller a střelou k bližší tyči vrátil vedení domácímu celku. V 55. minutě posadil Jan Horák svůj přímý kop na hlavu Müllera, ale ten těsně přestřelil. V 66. minutě vyrobil na druhé straně velkou hrubku Živný, ale hostující Mlýnek trefil místo prázdné branky jen její tyč. A to byla také poslední velká šance na změnu výsledku. Kyjov si sice v závěru vypracoval územní převahu, ale domácí celek ho k vyrovnání nepustil. Tři body tak zaslouženě zůstaly v Boskovicích a mladý domácí celek si tak před sérií tří zápasů na hřištích soupeřů zvedl sebevědomí.
   Sparta Brno - Blansko 2:0 (2:0).
   Blansko: Juran - Marák, Maška, Šenk, Zouhar, Šplíchal, Pernica, Doležel, Trtílek, Šíp, Bubeníček.
   Sparta Brno porazila v jednom ze šlágrů 2. kola Blansko, když se o oba góly v první půli postaral Martin Fuxa, který tak napodobil střeleckou produktivitu z úvodního zápasu a se čtyřmi góly vévodí tabulce kanonýrů.
   IE Znojmo - Ráječko 3:2 (0:1), 49. Procházka, 75. Drozd, 89. Ostrý - 17. Bartoš, 60. Sehnal M.
   Ráječko: Trubák - Bartoš, Lajcman, Neděla, Sehnal V. (83. Žilka), Tenora, Štrajt, Sehnal M., Koutný, Sehnal J. (70. Horák), Badura.
   Ráječko potvrdilo, že se mu na Znojmo vůbec nedaří. V předchozích čtyřech zápasech získalo jen jeden bod za remízu 0:0, jinak třikrát prohrálo vysokým rozdílem (2:6, 0:3, 1:4). Tentokrát v Oblekovicích vedlo 1:0 a 2:1, jenomže dvěma góly v závěru opět prohrálo. Vítěznou trefu si připsal v 89. minutě Ostrý.
Foto: Lubomír Slezák  


Maratón horských kol se letos vydařil
O k r e s B l a n s k o (les) - TransKras je dvouetapový netradiční bikemaratón s nočním prologem, kombinující jízdu na horském kole s navigací dle mapy a turistiky. Zatímco loňský první ročník měl jako hlavní středisko Jedovnice, ten letošní Baldovec.
   Na noční rychlou etapu vyrazilo 14 dvojic a šesti z nich se podařilo orazit všechny kontroly.
   V sobotu nejvíce závodníky orientačně i fyzicky potrápila část kolem Valchova, Velenova a Boskovic, svižné svezení je čekalo v okolí Skalek, kvalitní občerstvení zase na Kořenci.
   V neděli čekala jezdce severní část Moravského krasu. Většina z nich začala vyššími body na vyhlídce na Sloup, aby pak přejela do nepříjemného stoupání údolím Floriánek. Všechny kontroly nasbíraly tři dvojice.
   Všem zúčastněným se letošní závod líbil. „V sobotu jsme jeli 112 km s převýšením asi 2050 m a v neděli 80 km a 1600 m převýšení. Na nočním prologu jsme ujeli 36 km a nastoupali něco kolem 600 m. Každopádně noční etapa bylo něco, co by se mělo opakovat,“ hodnotil závod Petr Jašek z vítězné dvojice v kategorii MM.
   Velmi dobrým výsledkem se blýskla dvojice Moravce Benešov Petra Dvořáková, Radka Kopecká která ve své kategorii dokončila závod TransKras na druhém místě. „Po sobotním vedení jsme v nedělní etapě chtěly jet ideální trasu. Myslely jsme, že nám vystačí body, tak jsme pak konec vypustily. Jenže nakonec z toho bylo druhé místo,“ hodnotila závod Petra Dvořáková. „Po organizátorské stránce byl závod výborně zvládnutý a zázemí kempu Baldovec bylo ideální. Těšíme se na další ročník, potrénujeme a pokusíme se vylepšit letošní výsledek,“ dokončila hodnocení s úsměvem Dvořáková.
Foto: archiv  


Stavosgroup Cup 2012 se vydařil
S v i t á v k a (les) - Hned dva turnaje uspořádali na úvod podzimní sezóny pořadatelé z bašty kolové Svitávky. V sobotu 18. srpna to byl turnaj pod názvem Stavosgroup Cup a to hned ve dvou kategoriích. Dopoledne bojovali v mezinárodním klání (zúčastnily se celky z ČR, Rakouska, Maďarska a Slovenska) o poháry junioři a Svitávka vyslala do boje dva týmy. Jiří Novotný s Janem Zouharem i Marek Štencl s Martinem Dřevem si vedli velmi dobře a nakonec tyto dvojice vybojovaly druhé a třetí místo. Předčili je jen hráči z rakouského St. Pöltenu, čtvrtí skončili Maďaři před pátými Slováky a poslední místo zůstalo Šitbořicím
   „Byly to sportovně krásné a kvalitní turnaje. Velice nám je pomohl finančně zajistit Michal Bělský, ekonomický ředitel Stavosgroupu, kterému bychom chtěli velmi poděkovat,“ řekl ředitel turnaje Vladimír Zahálka.
   Odpoledne patřilo ve Svitávce mužům. Deset celků ze 4 států se rozdělilo na dvě skupiny a poté týmy dle umístění ve skupině bojovaly o konečné umístění v turnaji. Za Svitávku startovalo celkem 5 dvojic, jejich konkurenci tvořily silné týmy z Šitbořic, Přerova, Rakouska, Maďarska a Slovenska. Diváci se dočkali i pokutových úderů a to v semifinále a ve finále. Nejlépe si vedla dvojice Jiří Hrdlička st, Filip Zahálka (SC Svitávka 1), které ve finále podlehla dvojice Jan Stibor, David Richtr (MO Svitávka 3). Třetí místo uhájily Šitbořice před Přerovem a na páté místo se prodrali mladíci z MO Svitávka 4 Jiří Hrdlička ml. a Roman Staněk. Šesté místo obsadilo Rakousko před Maďary a osmým Slovenskem. Deváté a desáté místo obsadili opět hráči ze Svitávky.
   „Nikdo nikomu nic nedaroval a kolová se divákům musela líbit, jak nasazením, tak předvedenou hrou,“ zhodnotil turnaje Vladimír Zahálka.
Foto: archiv  


Michal Krátký obhájil
O k r o u h l á (les) - Převracení pneumatik (150 a 250 kg), přenesení kolejnic (60 kg), roztlačení auta (2 500 kg), přenesení plastové nádrže a držení silniční patky (12 kg) na čas, to byly disciplíny silového pětiboje, jehož druhý ročník proběhl v sobotu v Okrouhlé.
   Za velkého zájmu obecenstva změřilo své síly šest siláků, první místo vybojoval stejně jako v loňském roce Michal Krátký z Boskovic.
   Pořadí: 1. Krátký Michal, Boskovice (součet umístění 6), 2. Kaderka Miroslav, Kořenec (16), 3. Sekelský Josef, Benešov (18, doplňkové kolejnice - 4,20 s), 4. Jorda Jan, Brodek u Konice (18, kolejnice - 4,45 s), 5. Čížek Aleš, Okrouhlá (18, kolejnice - 4,83 s), 6. Hanys Martin, Benešov (28).
   Sčítalo se umístění v jednotlivých disciplínách, na 3. až 5. místě rozhodovalo doplňkové nesení kolejnic na 10 metrů.
Foto: Lubomír Slezák  


V Adamově měli běžecký den
A d a m o v - ADAMOV - Každé čtyři roky pořádají adamovští nadšenci Běh olympijského dne, v pořadí třetí navštívilo v neděli 12. srpna v Adamově za ideálního počasí 31 běžců.
   Na programu byly tři běhy. Kros maraton Jáchymka (42 km), který se běžel k poctě letos zesnulého Lamberta Šmída a vítězství z roku 2008 v něm obhájil Josef Kunc z Vyškova. Druhá doběhla do cíle stejně jako před čtyřmi lety Milada Barešová z Kunštátu. Ta si pochvalovala hezkou trať a konstatovala, že tento maraton by v rámci Moravského ultramaratonu patřil k těm nejlehčím.
   Kros půlmaraton Alexandrovka (21 km) se běžel k poctě letos zesnulého Blahoše Kříže. Na jeho trať vyběhlo 15 atletů, mezi kterými dominoval vedoucí běžec okresní běžecké ligy Gustav Grün. Těsně za ním byl v cíli jeho syn Vojtěcha a AC Okrouhlá tak obsadila první dvě příčky.
   Nejkratší běh, což bylo 8 km na Kateřinský most a zpět, absolvovalo 13 běžců. Zde slavily úspěch domácí adamovské barvy, nejrychlejším byl Jiří Hromek před Jaroslavem Stloukalem ml. a Jaromírem Dvořákem z Blanska.
   Kros maraton: 1. Kunc Josef (LRS Vyškov), 4:19,00, 2. Barešová Milada (Kunštát 4:43,43), 3. Zejda Ivo (MS Brno), 5:26,02.
   Kros půlmaraton: 1. Grün Gustav (AC Okruhlá), 1:35,22, 2. Grün Vojtěch (1:35,36), 3. Macura Jan (Horizont Blansko), 1:42,41.
   Běh na Kateřinský most: 1. Hromek Jiří, 32:58, 2. Stloukal Jaroslav ml. (oba Adamov), 35:19, 3. Dvořák Jaromír (ASK Blansko), 35:19.
   Jestli se bude za 4 roky v Adamově konat další olympijský běžecký den, není jasné. Organizátorům roky neúprosně přibývají a chtěli by to pomyslné bafuňářské veslo strčit do ruky mladšímu převozníkovi. Zatím ho však v Adamově vidět není.
   
   Pavel Košťál
  


Výsledkový přehled
O k r e s B l a n s k o (les) -
   KOPANÁ
   KP: IE Znojmo - Ráječko 3:2 (0:1), Boskovice - Kyjov 3:2 (1:2), Sparta Brno - Blansko 2:0 (2:0), Kuřim - Podivín 1:1 (1:0), Bosonohy - Bzenec 1:1 (1:1), M. Krumlov - Ivančice 1:1 (0:0), Rousínov - Rajhrad 1:1 (1:1), Mutěnice - Novosedly 2:2 (1:1).
   1. Sp. Brno 2 2 0 0 5:1 6
   2. Znojmo 2 2 0 0 4:2 6
   3. Bzenec 2 1 1 0 8:1 4
   4. Novosedly 2 1 1 0 5:3 4
   5. Boskovice 2 1 1 0 4:3 4
   6. Mutěnice 2 1 1 0 4:3 4
   7. Kyjov 2 1 0 1 4:4 3
   8. Bosonohy 2 0 2 0 2:2 2
   9. Ivančice 2 0 2 0 2:2 2
   10. Podivín 2 0 1 1 2:3 1
   11. M. Krum. 2 0 1 1 1:2 1
   12. Rajhrad 2 0 1 1 2:4 1
   13. Rousínov 2 0 1 1 2:4 1
   14. Blansko 2 0 1 1 1:3 1
   15. Kuřim 2 0 1 1 1:8 1
   16. Ráječko 2 0 0 2 3:5 0
   I. A: Vojkovice - Bořitov 4:2, Rájec-Jestřebí - Kunštát 1:6 (1:3) Haničinec - Španěl 3, Kuruc, Mihola, Loukota.
   
   MALÁ KOPANÁ
   13. kolo
   1. liga: Kanap Karolín - AC Okrouhlá 4:4, FK Rozhraní - SK Viktoria Suchý 13:0, FC Kvasar Černá Hora - DKS Kopeček Rájec 1:3.
   2. liga: FC Sampdoria Poříčí - FK Nedala Lažánky 3:2, Sokol Zedral Sudice - Arsenal Lomnice 2:0, Artézia Štěchov - 1. FC Šebetov 3:1, Torpéda Vážany - FC Artis Bedřichov 1:6, FC Fulgur Býkovice - FC Světlá 4:2.
   3. liga: Hasiči M.R.–S.L. - FC Spešov 8:0, FK Jabloňany - FC Žďárná 2:2, TJ Šerkovice - KMK Újezd u Kunštátu 4:2, Sokol Lhota Rapotina - FC Rozsíčka 1:0, Paradox Blansko - FC Dynamo Čížovky Bce 3:6.
   4. liga: FPO Blansko - TJ Sokol Křetín 0:4, BC Červánky Rájec - Ajeto Adamov 5:1, MK Sokol Drnovice - FK Rudná 2:1, FK Tuzemák Boskovice - TJ Rudka 0:2, FC Dolní Lhota - SK Moravan Svitávka 5:0.
   5. liga: FC Dlouhá Lhota - SK Horní Poříčí 1:4, MK Velké Opatovice - FC Brutal Kuničky 6:1, SAF Brťov - TJ Ultras Vysočany 4:2, TJ SOKOL Valchov B - Sokol Šebrov 1:5, SK JKP Olešná - FC Piccolo Černá Hora 1:5.
   Divize: FC Sokol Letovice - SK Skalička 2003 13:5, Orel Rock Boskovice - FC Stars Letovice 3:4, TJ Sokol Horní Lhota - FC Lhota u Lysic 3:3, FC Sebranice - SK Kněževes 2006 0:0, TJ K20 Šošůvka - TJ Úsobrno o.s. 6:2, Pozdní Sběr - Hřebci Ludíkov 6:1.
   
   TENIS
   Bodovací turnaj mužů - Velké Opatovice:
   Jednotlivci:
   Semifinále: Staněk (ASK Blansko) - Elísek (Sokol Letovice) 6:1, 6:1. Brusenbauch (Mosilana Brno) - Kadlec (Sokol Šumperk) 6:1, 6:4. Finále: Staněk - Brusenbauch 4:6, 3:3 scr.
   Čtyřhry:
   Semifinále: Staněk, Brusenbauch - Elísek, Zemánek (Letovice, Blansko) 6:0, 6:2. Crha, Erlebach (M. Třebová, Červený Kostelec) - Malý, Jindra (Žamberk) 3:6, 6:3, 6:3. Finále: Staněk, Brusenbauch - Crha, Erlebach scr.
   
  


Sportovní kalendář
O k r e s B l a n s k o (les) -
   DRAČÍ LODĚ
   25. 8., 10 h Křetínka Cup.
   KOPANÁ
   22. 8., 17 h Blansko - Kyjov. 25. 8., 16.30 h Ráječko - Boskovice, Blansko - Rousínov, KP. Bořitov - Dobšice, Kunštát - Šlapanice, I. A. Lipovec - Svratka Brno, I. B.
   NOHEJBAL
   25. 8., 8 h Úsobrno. Turnaj dvojic.