Noviny Info pro turisty Kalendář akcí
AKTUÁLNÍ ČÍSLO
Přečtěte si
Z Regionu
Kultura
Informace
Sport
Napsali nám
INZERCE
Prodám
Koupím
Bydlení
Seznámení
Různé
Podmínky inzerce
ARCHIV
Minulé číslo
Předminulé číslo
Starší čísla
Archiv
Vyhledávání
UŽITEČNÉ KONTAKTY
Redakce
Další kontakty
 
Sport
Pohár Drahanské vrchoviny hostil Valchov
Hlubinková ve Val d’Isére nezklamala
Biketrialové MS v neděli končí
Pohár Nobicy vyhrály Svitavy
Na fotbalovém turnaji byli nejlepší rozhodčí z okresu Blansko
Z Hlučína veze Tlamková zlato
Střelec
Vysočanská smyčka
Křetínská regata
Na medaile nedosáhli
Los kopané
Výsledkový přehled
Sportovní kalendář
 
Pohár Drahanské vrchoviny hostil Valchov
V a l c h o v (les) - Na startu jedenáctého závodu Poháru Drahanské vrchoviny se v sobotu na tradiční trati ve Valchově představilo 160 bikerů.
   Ti museli bojovat nejen s nástrahami jednotlivých tratí, ale také s velkým horkem, které dokonale prověřilo síly jednotlivých závodníků.
   Odrážedla: 1. Ryšavá Anna (Moravec Sokol Benešov), 2. Mikulášková Barbora (Valchov), 3. Koudelková Lucie (Moravec Sokol Benešov).
   Dívky a ženy: Do 6 let: 1. Hrdličková Zuzana (Svitávka), 2. Tlamková Barbora (Okrouhlá), 3. Kabrhelová Kateřina (ACT Tiro Blansko). 7 - 9 let: 1. 1. Sobková Sabina (Bike Pro Racing Komárno), 4. Mazánková Tereza (Bike Servis Páral Žďárná), 5. Kassaiová Barbora (Cyklo Kassai Boskovice). 10 - 12 let: 1. 1. Nováková Barbora (SK Kohoutovice Brno), 2. Obořilová Tereza (Moravec Sokol Benešov), 3. Zemánková Anna (Moravec Sokol Benešov). 13 - 14 let: 1. Šafářová Adéla (Moravec Sokol Benešov), 2. Valuchová Natálie (Bike Pro Racing Valašské Meziříčí), 3. Páralová Monika (Bike Servis Páral). 15 - 16 let: 1. Stočková Nikol (Bike 2000 Ostrava), 2. Honzírková Sabina (Bike Servis Páral Žďárná). 17 - 18 let: 1. Parolková Markéta (Moravec Sokol Benešov). Od 19 let: 1. Berková Irena (Juvacyklo Team Koryčany), 2. Nováková Pavla (Trek - AR Brno), 3. Petrůjová Hana (Inkospor hobby team).
   Chlapci a muži: Do 6 let: 1. Vondál Vojtěch (Moravec Sokol Benešov), 2. Pavlíček Petr (Tišnov), 3. Matula Ondřej (Hulín). 7 - 9 let: 1. Dymáček Jan (Bike 2000), 2. Tesař Jakub (ACT Tiro Blansko), 3. Haase Michal (ACT Tiro Blansko). 10 - 12 let: 1. Stloukal Štěpán (ACT Tiro Blansko), 2. Vavřík Michael (Bike Pro Racing Team), 3. Šindelář Jan (ACT Tiro Blansko). 13 - 14 let: 1. Prudek Dominik (Moravec Sokol Benešov), 2. Šťasta Martin (Pell‘s HB Bikers), 3. Servus Jiří (Mapei Cyklo Kaňkovský). 15 - 16 let: 1. Bystroň Vilém (Bike Pro Racing Team), 2. Mayer Daniel (CK MTB Maraton Hlinsko), 3. Koukal Filip (Moravec Merida Czech MTB Team). 17 - 18 let: 1. Sekanina Adam (Moravec Merida Czech MTB Team), 2. Šafář Jakub (Moravec Sokol Benešov), 3. Pangrác Marek (Hluboké Dvory). Muži Hobby: 1. Baltus Jan (Pell‘s Team). Muži Elite: 1. Fojtík Jan (Toyota Dolák Olomučany), 2. Haman Martin (Rožnov pod Radhoštěm), 3. Ošťádal Jiří (GT Bicycles Opportunity). Masters I: 1. Matoušek Jaroslav (GT Bicycles Opportunity), 2. Šíma Martin (Max Cursor), 5. Kotouček Pavel (Orel Bořitov). Masters II: 1. Sedláček Jiří (SK Jiří Team Ostrava), 2. Šafář Milan (Moravec Sokol Benešov), 3. Prudek Vítězslav (Moravec Sokol Benešov).
   Pohár Drahanské vrchoviny má před sebou ještě tři závody. První srpnovou neděli je na programu Velká cena Benešova, o 14 dní později se jede v Bukové, finálový závod hostí 1. září Spešov.
Foto: Lubomír Slezák  


Hlubinková ve Val d’Isére nezklamala
B e n e š o v (les) - Ve francouzském lyžařském středisku Val d‘Isére vyvrcholil letošní ročník Světového poháru horských kol finálovým závodem. Netradičně brzký konec Světového poháru, zejména díky olympijským hrám znamená, že bude trvat celých deset měsíců, než se znovu bikeři v seriálu potkají. Ročník 2013 totiž začíná nezvykle pozdě, až na konci května (Světový pohár 2013 odstartuje v Novém Městě).
   Na startu ve Val d‘Isére se představily tři desítky českých reprezentantů, mezi nimi i zástupkyně Moravce Benešov, juniorka Nikola Hlubinková.
   Hlavní závod mužů ovládl Nino Schurter (Jaroslav Kulhavý dojel třináctý), ve Val d‘Isére skvěle zajela Gunn Rita Dahle, která zvítězila po triumfální sólo jízdě. Češky se s tratí úspěšně popraly, Kateřina Nash (Luna Pro) dokončila na desáté příčce a v celkovém pořadí jí patří třetí místo. Výtečně zajela i Tereza Huříková (S. Spitz Haibike), která vybojovala jedenáctou příčku, tedy nejlepší výsledek sezóny.
   Zlatá medaile ze závodu juniorek putuje do Švýcarska, vybojovala ji za deště Andrea Waldis před Lenou Putz z Německa a Margot Mochetti z Francie. Česká juniorská jednička Barbora Machulková (4ever Cyklo Bulis) dojela sedmá, skvělou formu potvrdila Nikola Hlubinková, která závěrečný závod Světového poháru dokončila mezi čtyřicítkou startujících na třináctém místě.
  


Biketrialové MS v neděli končí
B l a n s k o (les) - Letošní biketrialové mistrovství světa je složeno ze tří závodů, které následují těsně za sebou. První závod se jel 21. - 22. července ve francouzském Saďxu, kde pořadatelé připravili pro sobotní závod mládeže 8 sekcí a pro nedělní závod 14 sekcí na dvě kola. Všechny sekce byly umělé, vytvořeny ze skruží, pneumatik nebo přírodních kamenů. Mezi favority závodu patřili i dva blanenští jezdci Václav Kolář a Václav Gric.
   Do sobotního závodu vyrazilo 10 českých jezdců. V kategorii Poussin vybojoval Kryštof Hanzal 5. místo, v Benjaminech obsadil krásné 6. místo Kryštof Málek. V kategorii Minime potvrdil očekávání Matěj Popelka a získal bronzovou medaili. V kat. Feminy přišla opět medailová radost, když Marie Křivová vybojovala bronz.
   V neděli bylo příjemným překvapením 3. místo Vojtěcha Křivy mezi juniory a zklamáním 8. místo Václava Gryce. V nejpočetněji zastoupené kategorii Senior se nejlépe umístil Martin Kakáč, který vybojoval 7. místo.
   Nejvíce ale potěšilo a zároveň i trochu překvapilo první místo Václava Koláře v kategorii Elite. Ten za sebou nechal obhájce titulu Daniho Comase a také veliké biketrialové hvězdy Raula Gutierreze a Masaje Yamamotu.
   Druhý závod mistrovství světa se jel minulý víkend v Igualadě (Katalánsko) a do uzávěrky byl znám výsledek kategorie Elite: 1) Dani Comas (ESP), 2) David Herka (CZ), 3) Vašek Kolář (CZ).
   Celkově tedy Václav Kolář vede před Dani Comasem a tajenku, komu letos připadne titul mistra světa v kategorii Elite, rozluští až poslední závod o tomto víkendu v Italském Sonicu.
  


Pohár Nobicy vyhrály Svitavy
B o s k o v i c e (les) - V sobotu 28. července uspořádaly Služby Boskovice již 6. ročník Nobica cupu - turnaje starších pánů ve fotbale.
   Největší favorit turnaje, celek Nobicy Boskovice, složen z bývalých boskovických fotbalistů, sice porazil pozdějšího vítěze 5:0, ale překvapivě podlehl KPS Brno a skončil až třetí. O vítězi tak rozhodlo utkání Svitavy - KPS, ve kterém byli jednoznačně lepší fotbalisté Svitav.
   Výsledky:
   Svitavy - KPS 5:0, - Nobica 0:5, - Jevíčko 5:1, - Skalice 3:1, - Svitávka 6:0. KPS - Nobica 4:3, - Jevíčko 5:0, - Skalice 3:2, - Svitávka 5:0. Nobica - Jevíčko 7:0, - Skalice 2:2, - Svitávka 5:1. Jevíčko - Skalice 4:3, - Svitávka 7:0. Skalice - Svitávka 3:1.
   1. Svitavy 5 4 0 1 20:7 12
   2. KPS Brno 5 4 0 1 17:10 12
   3. Nobica 5 3 1 1 22:7 10
   4. Jevíčko 5 2 0 3 12:20 6
   5. Skalice 5 1 1 3 11:13 4
   6. Svitávka 5 0 0 5 2:26 0
   Nejlepší střelcem turnaje byl Zdeněk Fric (Svitavy), autor 12 branek.
Foto: Lubomír Slezák  


Na fotbalovém turnaji byli nejlepší rozhodčí z okresu Blansko
L i p ů v k a (les) - V Lipůvce se uskutečnil fotbalový turnaj rozhodčích Jihomoravského kraje. Bez porážky zvítězili reprezentanti Okresního fotbalové svazu Blansko.
   Výsledky: Blansko A - Hodonín 5:1, - Brno-město 6:5, - Blansko B 11:2, - Vyškov 10:7. Hodonín - Brno -město 4:2, - Blansko B 10:2, - Vyškov 8:1. Brno město - Blansko B 5:0, - Vyškov 3:0. Blansko B - Vyškov 3:1.
   Pořadí: 1. OFS Blansko A 12 bodů, 2. OFS Hodonín 9 b, 3. OFS Brno - město 6 b, 4. OFS Blansko B 3 b, 5. OFS Vyškov 0 b.
   Nejlepší střelcem turnaje byl Luděk Baťa (Hodonín), autor 11 branek. Nejlepší brankářem se stal Viktor Zach (Brno město), nejlepší hráčem Jan Koudelka (Blansko A) a nejlepší hráčkou Markéta Kovářová (Blansko B).
  


Z Hlučína veze Tlamková zlato
B o s k o v i c e (les) - V neděli 22. července se zúčastnila plavkyně oddílu Minerva DDM Boskovice Anna Tlamková v rámci Poháru města Hlučína závodu na 5000 metrů volným způsobem.
   V silné konkurenci nejlepších plavkyň ČR obsadila v kategorii mladších dorostenek první místo a kvalifikovala se na Mistrovství České republiky v dálkovém plavání na volné vodě, které se bude konat 25. srpna na Lipenské přehradě.
   V absolutním pořadí obsadila mezi 38 plavkyněmi druhé místo, když podlehla pouze přemožitelce kanálu LaManche Lence Štěrbové.
  


Střelec
B o s k o v i c e (les) - Jiří Janíček (na snímku s míčem) by měl v nadcházející sezóně patřit k vůdčím osobnostem FC Boskovice. Také v sobotu, v přátelském utkání svého týmu s mužstvem Bystřice nad Pernštejnem, vstřelil jedinou branku Boskovic. Vítězství 1:2 si však odvezli hosté.
Foto: Lubomír Slezák  


Vysočanská smyčka
V y s o č a n y (les) - Pátý ročník Vysočanské smyčky se uskuteční v sobotu 11. srpna v obvyklém čase 13 hodin před hospodou U Klemsů.
   Tradiční jsou i pravidla: účastnit se může každý, kdo udrží rovnováhu na kole, neboť k úspěšnému absolvování závodu stačí ujetí jednoho okruhu, tj. 2,8 kilometru. Maximum je pak 36 kol, tedy 100 km. Kromě tradičního objíždění Vysočan je připraveno příjemné posezení s reprodukovanou hudbou i občerstvení.
  


Křetínská regata
L e t o v i c e (les) - TJ Sokol Letovice, Jachetní oddíl pořádá 18. - 19. srpna 12. Křetínskou srandaregatu.
   Srandaregata je závod plachetnic všech tříd a WS plováků, který se nejede podle žádných všeobecně uznávaných regulí, vydány jsou vlastní plachetní směrnice. Souboj posádek lodí i surferů s větrem, případně bezvětřím, je každý rok velmi napínavý.
   Program - Sobota: 11.30 h - 1. rozjížďka plachetnic, 14.45 h - 2. rozjížďka plachetnic, 17 h - 1. rozjížďka WS plováků. Neděle: 10.30 h - 3. rozjížďka plachetnic, 13 h - 2. rozjížďka WS plováků, 15 h - slavnostní vyhlášení výsledků.
  


Na medaile nedosáhli
J e d o v n i c e (les) - Na mistrovství České republiky v minigolfu, které se hrálo na konci července v Olomouci, se mezi nejlepší prosadili i hráči z našeho okresu.
   V kategorii mužů vybojoval jedenácté místo Jan Láník (MGC Jedovnice), jen o příčku horší byl Martin Skoupý (ME Blansko).
   Pátou příčku mezi seniory vybojoval Leopold Holub (MGC Jedovnice), Petr Skoupý (ME Blansko) skončil devatenáctý.
   V kategorii Senior 2 obhajoval loňský titul Josef Rempler (MGC Jedovnice), letos mu na stříbrnou medaili scházel jediný úder a skončil čtvrtý.
  


Los kopané
J i h o m o r a v s k ý k r a j (les) - Jihomoravský kraj, I. B třída, sk. A
   1. kolo, 12. 8., 16.30 h Kohoutovice - Blansko B, Medlánky - AFK Tišnov, Švábenice - Svratka Brno, Rousínov B - Černá Hora, Lipovec - Bohdalice, Podolí - Soběšice, Ivanovice - Čebín.
   2. kolo, 19. 8., 16.30 h Blansko B - Čebín, Soběšice - Ivanovice, Bohdalice - Podolí, Černá Hora - Lipovec, Svratka Brno - Rousínov B, Tišnov - Švábenice, Kohoutovice - Medlánky.
   3. kolo, 26. 8., 16.30 h Medlánky - Blansko B, Švábenice - Kohoutovice, Rousínov B - Tišnov, Lipovec - Svratka Brno, Podolí - Černá Hora, Ivanovice - Bohdalice, Čebín - Soběšice.
   4. kolo, 2. 9., 16.30 h Blansko B - Soběšice, Bohdalice - Čebín, Černá Hora - Ivanovice, Svratka Brno - Podolí, Tišnov - Lipovec, Kohoutovice - Rousínov B, Medlánky - Švábenice.
   5. kolo, 9. 9., 16.30 h Švábenice - Blansko B, Rousínov B - Medlánky, Lipovec - Kohoutovice, Podolí - Tišnov, Ivanovice - Svratka Brno, Čebín - Černá Hora, Soběšice - Bohdalice.
   6. kolo, 16. 9. 16 h Blansko B - Bohdalice, Černá Hora - Soběšice, Svratka Brno - Čebín, Tišnov - Ivanovice, Kohoutovice - Podolí, Medlánky - Lipovec, Švábenice - Rousínov B.
   7. kolo, 23. 9. 16 h Rousínov B - Blansko B, Lipovec - Švábenice, Podolí - Medlánky, Ivanovice - Kohoutovice, Čebín - Tišnov, Soběšice - Svratka Brno, Bohdalice - Černá Hora.
   8. kolo, 30. 9., 16 h Blansko B - Černá Hora, Svratka Brno - Bohdalice, Tišnov - Soběšice, Kohoutovice - Čebín, Medlánky - Ivanovice, Švábenice - Podolí, Rousínov B - Lipovec.
   9. kolo, 7. 10., 15.30 h Lipovec - Blansko B, Podolí - Rousínov B, Ivanovice - Švábenice, Čebín - Medlánky, Soběšice - Kohoutovice, Bohdalice - Tišnov , Černá Hora - Svratka Brno.
   10. kolo, 14. 10. 15 h Blansko B - Svratka Brno, Tišnov - Černá Hora, Kohoutovice - Bohdalice, Medlánky - Soběšice, Švábenice - Čebín, Rousínov B - Ivanovice, Lipovec - Podolí.
   11. kolo, 21. 10., 15 h Podolí - Blansko B, Ivanovice - Lipovec, Čebín - Rousínov B, Soběšice - Švábenice, Bohdalice - Medlánky, Černá Hora - Kohoutovice, Svratka Brno - Tišnov.
   12. kolo, 28. 10., 14.30 h Blansko B - Tišnov, Kohoutovice - Svratka Brno, Medlánky - Černá Hora, Švábenice - Bohdalice, Rousínov B - Soběšice, Lipovec - Čebín , Podolí - Ivanovice.
   13. kolo, 4. 11., 14 h Ivanovice - Blansko B, Čebín - Podolí, Soběšice - Lipovec, Bohdalice - Rousínov B, Černá Hora - Švábenice, Svratka Brno - Medlánky, Tišnov - Kohoutovice.
   14. kolo, 11. 11., 14 h Blansko B - Kohoutovice, Tišnov - Medlánky, Svratka Brno - Švábenice, Černá Hora - Rousínov B, Bohdalice - Lipovec, Soběšice - Podolí, Čebín - Ivanovice.
  


Výsledkový přehled
B o s k o v i c k o (les) -
   Pohár Drahanské vrchoviny
   Průběžné pořadí Open
   Odrážedla: 1. Koudelková Lucie (Moravec Sokol Benešov), 583/10, 2. Vondál Matyáš (Moravec Sokol Benešov), 510/11, 3. Letev Radim (Cyklo MXM Hulín), 508/10.
   Chlapci a muži
   Do 6 let: 1. Vondál Vojtěch (Moravec Sokol Benešov), 785/11, 2. Koudelka Matyáš (Moravec Sokol Benešov), 605/10, 3. Pavlíček Petr (Tišnov), 560/8.
   7 - 9 let: 1. Tesař Jakub (ACT Tiro Blansko), 615/10, 2. Kolář Martin (Protivanov), 595/11, 3. Obdržálek Tomáš (Bike Triatlon Morkovice), 515/7.
   10 - 12 let: 1. Stloukal Štěpán (ACT Tiro Blansko), 800/11, 2. Šindelář Jan (ACT Tiro Blansko), 610/10, 3. Stloukal Richard (ACT Tiro Blansko), 550/11 a Tlamka Tomáš (Okrouhlá), 550/10.
   13 - 14 let: 1. Prudek Dominik (Moravec Sokol Benešov), 725/11, 2. Šmída Jan (Moravec Sokol Benešov), 523/11, 3. Holík Michal (MRX Team Bořitov), 510/9.
   15 - 16 let: 1. Kolář Patrik (Moravec Merida Czech MTB Team), 570/9, 2. Kotouček Matěj (MRX Team Bořitov), 480/8, 3. Koukal Filip (Moravec Merida Czech MTB Team), 450/8.
   17 - 18 let: 1. Janků Ondřej (Březová nad Svitavou), 590/10, 2. Rypka Jiří (GT Bicycles Opportunity Brno), 445/7, 3. Sekanina Adam (Moravec Merida Czech MTB Team), 440/6.
   Elite: 1. Bořil Petr (Moravec Merida Czech MTB Team ), 410/8, 2. Ošťádal Jiří (GT Bicycles Opportunity Brno), 380/7. 3. Kovář Radim (Merida Biking Team), 320/5.
   Dívky a ženy
   Do 6 let: 1. Bezdíčková Dominika (Moravec Merida Czech MTB Team), 590/8, 2. Kabrhelová Kateřina (ACT Tiro Blansko), 498/10, 3. Koudelková Lucie (Moravec Sokol Benešov), 441/10.
   7 - 9 let: 1. Hudečková Kateřina (Cyklo MXM Hulín), 695/11, 2. Křenková Nicol (Ski Klub Majetín), 670/10, 3. Sobková Sabina (Bike Pro Racing), 525/7.
   10 - 12 let: 1. Obořilová Tereza (Moravec Sokol Benešov), 710/10, 2. Zemánková Anna (Moravec Sokol Benešov), 655/11, 3. Tesařová Jana (ACT Tiro Blansko), 650/10.
   13 - 14 let: 1. Šafářová Adéla (Moravec Sokol Benešov), 650/9, 2. Kozelská Petra (Bike 2000), 410/6, 3. Páralová Monika (Bike Servis Páral), 390/7.
   15 - 16 let: 1. Stočková Nikol (Bike 2000), 300/4, 2. Bartková Eliška (Bike 2000), 150/2, 3. Honzírková Sabina (Bike Servis Páral), 65/1.
   17 - 18 let: 1. Parolková Markéta (Moravec Sokol Benešov), 655/9, 2. Hlubinková Nikola (Moravec Merida Czech MTB Team), 225/3, 3. Koudelková Veronika (Moravec Sokol Benešov), 195/3.
   Elite: 1. Petrůjová Hana (Inkospor hobby team Brno), 600/9, 2. - 3. Veselá Lucie (GT Bicycles Opportunity), 215/3 a Berková Irena (Juvacyklo Team), 215/3.
  


Sportovní kalendář
O k r e s B l a n s k o (les) -
   BEACH VOLEJBAL
   2. 8., 8.30 h Červenka beach open 2012 Boskovice.
   HORSKÁ KOLA
   5. 8., 9 h Benšov, Pohár Drahanské vrchoviny.
   KOPANÁ
   1. 8., 17.30 h Rájec-Jestřebí – Slatina. 5. 8., 17 h Jedovnice, Lipovec, Kunštát - Boskovice. Krajský pohár.
   TRIATLON
   4. 8., 10 h Žďár nad Sázavou. Žďárský triatlon, Jihomoravská TT liga.