Noviny Info pro turisty Kalendář akcí
AKTUÁLNÍ ČÍSLO
Přečtěte si
Z Regionu
Kultura
Informace
Sport
Napsali nám
INZERCE
Prodám
Koupím
Bydlení
Seznámení
Různé
Podmínky inzerce
ARCHIV
Minulé číslo
Předminulé číslo
Starší čísla
Archiv
Vyhledávání
UŽITEČNÉ KONTAKTY
Redakce
Další kontakty
 
Sport
Fotbalisté Blanska do divize nepostoupili
Pohár Drahanské vrchoviny se vrátil do Žďárné
Pět medailí připlavalo z Karviné
Vítězové z Boskovic
Železný býk startuje v sobotu
Ve Voděradech uvidíte fotbalové hvězdy
V lázních se nadělovalo
Fotbal na zimním stadioně
Výsledkový přehled
Sportovní kalendář
 
Fotbalisté Blanska do divize nepostoupili
O k r e s B l a n s k o (les) - Krajský přebor fotbalistů o uplynulém víkendu skončil. Šlágrem posledního kola bylo utkání Kyjov - Blansko, tedy zápas třetího s druhým. Blansko mohlo v případě vítězství postoupit na první místo, druhou podmínkou byla ztráta bodů Vracova v Kuřimi. Vracov sice v Kuřimi skutečně jen remizoval, ale stejně dopadl i tým Blanska a tak do divize postupuje Vracov. Boskovický celek zakončil sezónu jako první, neboť svůj zápas odehrál už v sobotu dopoledne, ale z utkáním s IE Znojmo se vrátil s prázdnou.
   FK IE Znojmo - FC Boskovice 3:1 (2:1), 9. Rolník, 36. Procházka, 89. Berka - 22. Müller.
   Boskovice: Švéda - Müller, Preč, Horák Jakub, Přikryl, Adamec, Stara, Fojt L. (53. Blaha), Janíček, Vykoukal, Šafařík.
   Fotbalisté znojemského Inzert Expresu zakončili svoji druhou sezonu v krajském přeboru vítězstvím 3:1 nad Boskovicemi a v tabulce soutěže obsadí čtvrté nebo páté místo. V Oblekovicích se již tradičně hraje poslední utkání v sobotu dopoledne a stejnou jistotou je také nasazení prezidenta klubu Ladislava Berky na závěrečné minuty.
   „Ze své funkce nařídí, že si půjde zahrát,“ s úsměvem vykládal asistent trenéra A týmu a trenér béčka, které letos vyhrálo okresní přebor, Jaroslav Ludvík. Berka tentokrát nastoupil v 86. minutě a za další tři minuty se dokonce zapsal mezi střelce. „Hráli jsme na něj, měl tři šance a tu poslední proměnil,“ dodal Ludvík.
   Kuřim - Vracov 1:1 (0:0).
   „Mohu říct, že Vracov bude hrát divizi,“ prohlásil trenér Karel Lejsal po utkání v Kuřimi, po němž mohl on i jeho svěřenci začít slavit překvapivé prvenství v krajském přeboru. Poslední dobou se spekulovalo, zda Vracov účast ve čtvrté nejvyšší soutěži přijme. Vracovský trenér na to dal jasnou odpověď, ale další podrobnosti zůstávají v roušce tajemství. „Je tam ještě několik okolností. Jestli budeme hrát soutěž s někým dohromady, to je otázka druhá,“ překvapil. Minulý rok na Hodonínsku nevyšla fúze Hodonína s Kyjovem. Připravuje se další?
   Kyjov - Blansko 0:0
   V nervózně hraném utkání si oba celky příliš šancí nevypracovaly, z konečného výsledku byli nejvíce zklamání hosté. Ještě více poté, co se dozvěděli konečný výsledek zápasu z Kuřimi. Vytoužený postup do divize jim skutečně proklouzl mezi prsty.
   1. Vracov 30 19 6 5 74:33 63
   2. Blansko 30 17 10 3 62:27 61
   3. Kyjov 30 18 6 6 60:25 60
   4. Znojmo 30 17 5 8 65:45 56
   5. Bzenec 30 17 3 10 55:32 54
   6. M. Krumlov 29 16 5 8 39:28 53
   7. Rousínov 30 14 6 10 45:33 48
   8. Ráječko 29 12 5 12 41:43 41
   9. Novosedly 30 10 6 14 33:50 36
   10. Boskovice 30 9 8 13 51:64 35
   11. Ivančice 30 9 7 14 46:43 34
   12. Kuřim 30 8 9 13 46:55 33
   13. Rajhrad 30 7 7 16 39:63 28
   14. Podivín 30 8 4 18 48:77 28
   15. Zbýšov 30 7 4 19 30:60 25
   16. Rájec 30 3 5 22 21:77 14
  


Pohár Drahanské vrchoviny se vrátil do Žďárné
Ž ď á r n á (les) - Pohár Drahanské vrchoviny se vrátil v sobotu 9. června do Žďárné, aby tam bikeři absolvovali pátý závod tohoto seriálu.
   Na nové trati, jejímž centrem už nebylo výletiště, ale sportovní hala, se utkalo 97 závodníků různých věkových kategorií. Určitým zklamáním byla účast dívek a žen starších dvanácti let, v kategorii třináctiletých i patnáctiletých se na startu neobjevila ani jediná bikerka.
   Odrážedla: 1. Letev Radim (Hulín), 2. Ryšavá Anna, 3. Vondál Matyáš (oba Moravec Sokol Benešov).
   Chlapci a hoši: Do 6 let: 1. Pavlíček Petr (Tišnov), 2. Vondál Vojtěch, 3. Koudelka Matyáš (oba Moravec Sokol Benešov). 7 - 9 let: 1. Kolář Martin, 2. Tesař Jakub, 3. Haase Michal (všichni ACT Tiro Blansko). 10 - 12 let: 1. Stloukal Štěpán (ACT Tiro Blansko), 2. Tlamka Tomáš (Moravec Sokol Benešov), 3. Stloukal Richard (ACT Tiro Blansko). 13 - 14 let: 1. Servus Jiří (Mapei Cyklo Kaňkovský), 2. Prudek Dominik (Moravec Sokol Benešov), 3. Šťasta Martin (Pell‘s HB Bikers). 15 - 16 let: 1. Koukal Filip (Moravec Sokol Benešov), 2. Kolář Patrik (Moravec Merida Czech MTB Team). 17 - 18 let: 1. Sekanina Adam (Moravec Merida Czech MTB Team), 2. Hofman Tomáš (Kozlany), 3. Rypka Jiří (Brno). Muži Elite: 1. Kovář Radim (Merida Biking Team), 2. Špiler Stanislav (CK PeMaP Přerov), 3. Barák Radek (Moravec Sokol Benešov).
   Dívky a ženy: Do 6 let: 1. Hanáková Anna (Žďárná), 2. Vallová Valentina (Nebovidy), 3. Pavlů Kateřina (Žďárná), 7 - 9 let: 1. Křenková Nicol (Ski Klub Majetín), 2. Hudečková Kateřina (Cyklo MXM Hulín), 3. Kolářová Kristýna (Moravec Sokol Benešov). 10 - 12 let: 1. Tesařová Jana (ACT Tiro Blansko), 2. Obořilová Tereza, 3. Zemánková Anna (Moravec Sokol Benešov). 17 - 18 let: 1. Parolková Markéta (Moravec Sokol Benešov), 2. Rezková Aneta (Merida Biking Team). Ženy Elite: 1. Maráčková Pavlína (SK Jiří Team), 2. Sedláčková Kateřina (CK PeMaP Přerov).
   Pohár nabral v červnu rychlé tempo, po sprintech v Protivanově, které se jely minulou sobotu, jsou na programu tento víkend hned dva závody. V sobotu v obci Suchý, v neděli v Bořitově.
Foto: Lubomír Slezák  


Pět medailí připlavalo z Karviné
B o s k o v i c e (les) - Boskovický plavecký oddíl vyslal do Karviné na Letní pohár desetiletého žactva dva plavce. Místní osmidráhový bazén nabídl všem divákům souboje reprezentantů všech oddílu Moravy. Sešlo se jich přes 120, hájili barvy 34 oddílů.
   Úspěšnějším z boskovického dua byl tentokrát Filip Tlamka, který si vyplaval celkem čtyři medaile. I když jeho královskou disciplínou jsou prsa, v obou prsařských disciplínách to tentokrát stačilo o dohmat jen na stříbro. Na delší stometrové trati to byl boj až do posledního centimetru, nicméně na zlato to nestačilo. Hned v další disciplíně 200 metrů polohový závod si Filip vyplaval zlatou medaili, když zlepšil svůj osobní rekord o 10 vteřin a všem svým soupeřům ukázal, komu patří pozice nejvšestrannějšího plavce. Na poloviční trati Filip přidal do své sbírky ještě další stříbro.
   Jeho oddílový kolega a kamarád Pavel Sivera si na dlouhé čtyřistametrové kraulové trati vyplaval třetí místo a doplnil tak medailové skóre pro Boskovice na číslo 5. I v ostatních disciplínách se časově zlepšil a ukázal především svou bojovnost a snahu.
  


Vítězové z Boskovic
B o s k o v i c e (les) - V okresním finálovém dvouzápase starších přípravek se lépe vedlo družstvu FC Boskovice, které dokázalo dvakrát porazit svého finálového soupeře z Rudice. V prvním utkání 13:4 a ve druhém již vyrovnaném utkání rozdílem pouhých dvou branek 6:8. Družstvo starší přípravky FC Boskovice postupuje do krajského finále přípravek, které se uskuteční v úterý 19. června v Ivančicích. V kategorii mladších přípravek se stalo vítězem okresní soutěže družstvo FK Blansko, které bude v Ivančicícc bojovat také.
Foto: archiv  


Železný býk startuje v sobotu
J e d o v n i c e (les) - V loňském roce připravili pořadatelé zcela nový, unikátní koncept pod názvem GT Multisport Festival (O železného býka Moravského krasu). V triatlonu startovalo téměř 237 závodníků, v bikemaratonu celkem 448 závodníků a na start běžeckého závodu se postavilo dohromady 181 běžců a běžkyň. Všechny tři závody, tedy Železného býka, absolvovalo celkem 127 žen a mužů.
   V letošním roce pořadatelé posunuli termín závodu na sobotu 23. června a změnili oficiální název akce na GT Železný býk. Železný býk se skládá ze tří náročných závodů konaných během jednoho dne. Prvním závodem je triatlon na tratích 0,4 km plavání, 16 km na kole a 4 km běh, druhým je tradiční 13. ročník bikemarathonu GT Zaskar (trať 47 km) a třetím je běžecký závod New Balance Olšovec (10 km, 5 km dorost a junioři).
   Každý závod se hodnotí zvlášť. Každý závodník se může přihlásit na jeden libovolný závod, na dva libovolné závody nebo na všechny tři závody. Ten, kdo dokončí všechny tři závody, získá titul Železný býk 2012 a exkluzívní cenu - repliku sošky býka z Býčí skály.
   První tři závodníci v absolutním pořadí mužů i žen (součet časů ze všech tří závodů) získají titul zlatý, stříbrný a bronzový býk a trofej – věrnou repliku bronzového býka.
  


Ve Voděradech uvidíte fotbalové hvězdy
V o d ě r a d y (les) - Ladislav Vízek, Jan Berger, František Straka, Antonín Panenka, Horst Siegl, Vratislav Lokvenc, Stanislav Hložek, Zdeněk Srstka, Roman Skamene a řada dalších bývalých skvělých fotbalistů a herců se představí v sobotu 30. června na hřišti ve Voděradech.
   Uskuteční se tam slavnostní otevření rekonstruovaných fotbalových kabin. Součástí bohatého programu bude kromě utkání výběru hvězd proti voděradským fotbalistům i ukázka aerobiku, divadlo pro děti, soutěže, hry, taneční zábava a ohňostroj.
   Program: 13 h - Slavnostní zahájení, 13.20 h - vystoupení Aerobik Fit klub Blansko, 13.30 h - Divadlo Kolárka (představení, soutěže a hry pro děti), 14.15 h - fotbalové utkání přípravky TJ Voděrady - TJ Boskovice, 14.45 h - Harley Davidson - ukázková jízda, 15 h - Divadlo Koblížek pro nejmenší, loutkové představení s dílničkou, 15 h - fotbalové utkání All Stars vs. Stará garda Voděrady, 16.45 h - autogramiáda, 17.15 h - vystoupení Aerobik Fit klub Blansko.
  


V lázních se nadělovalo
B o s k o v i c e (les) - Slosováno bylo 620 vstupenek a rozděleny byly: Dárková taška, webkamera – Topnet – Pavel Trčka z Roubaniny, Poukaz 300,- Kč Angeli – Marek Jašek z Knínic, Permanentka do lázní Služby Boskovice – Marie Kotoučková z Rájce - Jestřebí, Dárková taška, flash disk – Topnet – manželé Brožovi z Valchova, 2 ks pizzy Angeli – Vlasta Dolívková z Holešína, Dárková taška, sada DVD – Topnet – Olga Nádeníčková z Jevíčka, 1 ks pizzy – Angeli – Tomáš Pokorný ze Žďárné, 2 vstupenky do lázní - Služby Boskovice – Eva Odehnalová z Blanska. Doubravka Němcová, z Doubravice - permanentka 300,- Kč od Služeb Boskovice.
Foto: archiv  


Fotbal na zimním stadioně
B o s k o v i c e (les) - Velkoplošná projekce fotbalového utkání Česko - Polsko přilákala v sobotu na zimní stadion v Boskovicích téměř tři stovky fanoušků. Nejen je čeští reprezentanti odměnili postupem do čtvrtfinále Mistrovství Evropy.
Foto: Lubomír Slezák  


Výsledkový přehled
O k r e s B l a n s k o (les) -
   KOPANÁ
   II. třída: Jedovnice - Boskovice B 2:1 (0:0), Borek, Pernica – Vybíhal, Doubravice - Drnovice 2:2 (2:0), Vladík, Kuběna Martin – Komárek, Haničinec M., Skalice - Vysočany 0:2 (0:2), Slouka J. 2, Sloup - Šošůvka 1:0 (0:0), Nečas, Blansko B - Letovice 2:4 (2:2), Kunc, Rek – Hlaváček 2, Kaderka 2, Olešnice - Rudice 1:0 (1:0), Kubíček Michal, Kořenec - Olomučany 3:1 (3:1), Ševčík P., Meluzín, Novotný – Vrbecký.
   1. Blansko B 26 18 4 4 78:34 58
   2. Sloup 26 18 4 4 72:34 58
   3. Olešnice 26 12 8 6 51:42 44
   4. Boskovice B 26 12 4 10 64:44 40
   5. Rudice 26 11 7 8 42:46 40
   6. Doubravice 26 12 3 11 40:45 39
   7. Kořenec 26 11 5 10 48:42 38
   8. Olomučany 26 11 5 10 40:47 38
   9. Jedovnice 26 9 9 8 43:34 36
   10. Drnovice 26 10 6 10 60:58 36
   11. Vysočany 26 9 3 14 47:51 30
   12. Šošůvka 26 7 3 16 40:66 24
   13. Letovice 26 5 6 15 34:56 21
   14. Skalice 26 2 3 21 24:84 9
   III. třída: V. Opatovice - Lipůvka 1:3 (0:2), Niessner – nehl., Knínice - Vilémovice 0:4 (0:0), Eliáš Lumír 4, Kotvrdovice - Ostrov 2:0 (1:0), Hansl, Šenkýř I., Bořitov B - Vranová 1:3 (0:0), Petrák Pavel – Jež 2, Krčil, Vavřinec - Benešov 2:0 (2:0), Kakáč, Přikryl, Ráječko B - Kunštát B 4:1 (1:0), Prokop 3, Hebký – Nedoma, Lysice - Vísky 4:1 (3:0), Skoček 2, Měcháček, Janeček T. – Šmeral.
   1. Lipůvka 26 18 4 4 73:32 58
   2. Vilémovice 26 17 2 7 63:33 53
   3. Kotvrdovice 26 15 6 5 73:37 51
   4. Ostrov 26 15 2 9 63:44 47
   5. Kunštát B 26 14 1 11 74:61 43
   6. Benešov 26 12 3 11 82:69 39
   7. Vranová 26 12 3 11 58:62 39
   8. Knínice 26 11 5 10 50:48 38
   9. V. Opatovice 26 10 5 11 69:63 35
   10. Lysice 26 9 7 10 57:54 34
   11. Vavřinec 26 10 1 15 47:67 31
   12. Vísky 26 8 5 13 38:57 29
   13. Ráječko B 26 6 2 18 42:99 20
   14. Bořitov B 26 1 2 23 30:93 5
   IV. třída, sk. A: Jedovnice B - Lažánky 1:1 (0:1), Pernica – Šindelka, Bukovina - Lažany 0:5 (0:2), Ondráček 2, Raichl, Vrbka, Podrazil, Adamov - Olomučany B 8:0 (4:0), Krátký L. 3, Malásek 2, Martínek, Krátký O., Tlustý.
   1. Lažany 28 24 1 3 117:34 73
   2. Adamov 28 23 2 3 140:38 71
   3. Jedovnice B 28 10 6 12 61:88 36
   4. Lažánky 28 10 4 14 56:60 34
   5. Bukovina 28 10 4 14 60:77 34
   6. Olomučany B 28 8 6 14 44:83 30
   7. Vilémovice B 27 6 6 15 41:88 24
   8. Rozstání 27 4 3 20 30:81 15
   IV. třída, sk. B: Svitávka - Lomnice 6:1 (4:1), Bureš 2, Přikryl 2, Dvořák 2 – Životský, Skalice B - Doubravice B 1:6 (1:3), Marek – Schuch 2, Daněk, Tenora, Sáňka J. st., nehl., Kořenec B - Valchov 1:3 (1:1), Schűlze – Krejčíř, Přibyl, Rauš, Cetkovice - Voděrady 6:1 (5:0), Jurka 2, Luňáček, Letfus, Najer, vlastní – Boček.
   1. Svitávka 28 22 2 4 88:25 68
   2. Voděrady 28 18 3 7 80:45 57
   3. Lomnice 28 16 1 11 67:60 49
   4. Doubravice B 28 12 4 12 63:57 40
   5. Cetkovice 28 12 3 13 64:71 39
   6. Skalice B 28 9 3 16 43:68 30
   7. Kořenec B 28 9 2 17 56:82 29
   8. Valchov 28 4 2 22 39:92 14
   Dorost, sk. A: Jedovnice - Černá Hora 4:3 (2:1), Pernica, Galita, Novotný, Nezval – Bawihung 3, Ráječko - Lipůvka 3:3 (3:1), Hlaváček, Žůrek, Divácký – Hochman 2, vlastní, Sloup - Skalice 14:2 (8:0), Štreit 5, Furch 3, Hasoň 2, Šindelka, Razák, Burgr, Andrlík – Hruška, Štěrba, Adamov - Kotvrdovice 0:10 (0:4).
   1. Lipůvka 28 22 4 2 115:29 70
   2. Ráječko 28 18 9 1 101:29 63
   3. Jedovnice 28 16 7 5 98:36 55
   4. Sloup 28 13 4 11 111:58 43
   5. Č. Hora 28 12 3 13 63:56 39
   6. Kotvrdovice 28 12 1 15 72:79 37
   7. Adamov 28 2 2 24 33:150 8
   8. Skalice 28 2 0 26 33:189 6
   Dorost, sk. B: V. Opatovice - Drnovice 4:1 (2:0), Kohoutek, Procházka, Hladil Jan, Műller – Kotlán, Olešnice - Letovice 3:7 (2:4), Kintr, Břenek, Ševčík – Koudelka L. 2, Novotný 2, Štětina, Mareš, Šustr, Svitávka - Voděrady 9:0 (5:0), Kamenický 3, vlastní 2, Chloupek, Záboj, Dyčka, Dřevo,Vísky - Cetkovice 1:3 (0:1), Kamba – Alexa 2, Kubín.
   1. Svitávka 28 22 5 1 129:29 71
   2. Letovice 28 20 5 3 97:32 65
   3. Cetkovice 28 16 1 11 84:67 49
   4. V. Opatovice 28 14 4 10 62:44 46
   5. Olešnice 28 9 4 15 56:68 31
   6. Vísky 28 7 2 19 45:104 23
   7. Voděrady 28 6 2 20 35:91 20
   8. Drnovice 28 6 1 21 38:111 19
  


Sportovní kalendář
O k r e s B l a n s k o (les) -
   ATLETIKA
   24. 6., 10 h Sloupská lesní patnáctka, OBL.
   HORSKÁ KOLA
   23. 6., 9 h Suchý. Pohár Drahanské vrchoviny. 24. 6., 9 h Bořitov. Finálový závod Brouczech Orel MTB CUP.
   KOLOVÁ
   23. 6., 10 h Svitávka. Finále Československé soutěže kategorie U - 23.
   TRIATLON
   23. 6., 10.30 h Jedovnice. Cannondale X trail Triatlon (součást Železného býka 2012).