Noviny Info pro turisty Kalendář akcí
AKTUÁLNÍ ČÍSLO
Přečtěte si
Z Regionu
Kultura
Informace
Sport
Napsali nám
INZERCE
Prodám
Koupím
Bydlení
Seznámení
Různé
Podmínky inzerce
ARCHIV
Minulé číslo
Předminulé číslo
Starší čísla
Archiv
Vyhledávání
UŽITEČNÉ KONTAKTY
Redakce
Další kontakty
 
Sport
Fotbalisté Nobicy Boskovice postoupili do divize, historicky první derby se bude hrát v září
Boskovičtí vzpěrači získali pět medailí
Miloslav Bayer se stal opět mistrem ČR
Rozlosování podzimní části fotbalových soutěží mužů
Výsledkový přehled
Sportovní kalendář
 
Fotbalisté Nobicy Boskovice postoupili do divize, historicky první derby se bude hrát v září
B o s k o v i c e (les) - Uplynul měsíc a z klubu, který zvažoval ukončení svojí činnosti kvůli vysokým finančním nákladům se stal účastník čtvrté nejvyšší soutěže v naší republice - divize. Nobica Boskovice využila nabídky fotbalového svazu a ze třetího místa postoupila mimo pořadí do nového ročníku divize, moravské skupiny D. Přitom jen tento samotný postup zatížil pokladnu klubu částkou sto tisíc korun, které se musí za tento postup zaplatit.
   Co se v změnilo mezi květnem a červnem jsme se zeptali Jiřího Vorlického a Milana Stryi.
   Z myšlenky nepřihlásit muže do krajského přeboru se stal postup mimo pořadí do divize. Co vás k tomuto kroku vedlo?
   Vorlický: Taková nabídka se přece nemůže odmítnout. Když se Mokrá postupu zřekla, tak nám poslední pondělí v červnu odpoledne zavolali ze svazu a dali nám na rozmyšlenou čtyři hodiny.
   Strya: Museli jsme jednat hrozně rychle a věděli jsme, že se taková šance nemusí nikdy opakovat.
   Myslíte si, že účast v divizi pomůže při oslovování nových sponzorů?
   Vorlický: Samozřejmě má tato soutěž lepší zvuk než krajský přebor, ale jestli to pomůže při shánění financí, to se teprve uvidí.
   Přitáhne divizní kopaná do hlediště diváky?
   Strya: Pokud nebudou fanoušci ve větším počtu chodit na divizi, bude to pro nás všechny, kteří se o boskovickou kopanou staráme, velké zklamání. Vždyť kopaná se hraje pro diváky a především kvůli nim jsme vytoužený postup i přes finanční problémy realizovali.
   Jakou máte představu o postavení mužstva v tabulce?
   Strya: Myslím si, že bychom mohli držet střed tabulky, ale podívejte se na mužstva Líšně nebo ČAFC, která postoupila rok před námi. Líšeň skončila devátá, Čafka čtrnáctá, nebude to nic jednoduchého.
   O jakou částku se zvýší vaše náklady?
   Vorlický: Především se jedná o sto tisíc za mimořádný postup. To je částka, kterou jsme měli na rozjezd letošní sezóny. A tak vlastně začínáme s nulou. Spoléháme na to, že se povede pouťová zábava, ale hlavně na velké návštěvy jednotlivých zápasů. Výdaje sice budou vyšší, ale věříme, že nám dokáže pomoci i vedení města.
   Jak je to s odchody a příchody hráčů? Mluví se o odchodech Ošlejška, Havlíčka, Urbánka?
   Strya: Na půlroční hostování zřejmě odejdou Urbánek a Ošlejšek, k mužstvu se vrátí brankář Čech, posilou by měl být Kamil Janíček. Máme ještě pár hráčů „rozjednáno“, ale o tom je předčasné mluvit.
   Příští sezónu budou mít tedy fotbaloví fanoušci možnost vidět divizní zápasy hned ve dvou okresních obcích. Vedle Rájce-Jestřebí to budou právě fotbalisté Boskovic, kteří se budou rvát o svoje místo na slunci. A tak se 9. září na boskovické trávě uskuteční historicky první divizní okresní derby, které snad přiláká i patřičné množství diváků.
Plné tribuny. Derby (jako to poslední v Boskovicích) vždy priláká do hlediště nejvíc fanoušků.
Foto: Lubomír Slezák  


Boskovičtí vzpěrači získali pět medailí
H a v í ř o v (les) - V posledním červnovém víkendu se v Havířově sešli mladí vzpěrači na mistrovství České republiky starších žáků.
   Padesát startujících ze 13 oddílů, z tohoto počtu plných 36 závodníků z Moravy a pouze 14 z českých klubů. Dvě zlaté medaile vybojovali závodníci Boskovic, neuvěřitelných 39 OH bodů získala Rotava, na 2. místě se umístili závodníci Boskovic s 29 body a na bronzovém stupni závodníci Havířova, kteří získali 22 bodů.
   Pořadatelé se nedočkali výkonů na úrovni národních rekordů, přesto se líbili závodníci z Topu 12. Výkonnostní rozdíly v jednotlivých hmotnostních kategoriích byly velké, mnozí vítězové porazili své soupeře rozdílem třídy.
   Výsledky: do 36 kg: 1. Podruh Lukáš, TJ Rotas Rotava, 76 kg (trh 34 kg, nadhoz 42 kg), 2. Hrazdil Myron, SOUz Boskovice, 75 kg (33, 42), 3. Cserge David, TJ Rotas Rotava, 71 kg (31, 42). Do 40 kg: 1. Janíček Michal, Sokol Mor.Ostrava, 84 kg (38, 46), 2. Rybář František, Baník Sokolov, 74 kg (31, 43), 3. Mirga Lukáš, SKV Baník Havířov, 63 kg (28, 35). Do 45 kg: 1. Soldán Stanislav, SOUz Boskovice, 87 kg (40, 47), 2. Grmela Marek, SOUz Boskovice, 79 kg (35, 44), 3. Bečka František, Baník Sokolov, 78 kg (35, 43). Do 50 kg: 1. Gáloš Pavel, TJ Rotas Rotava, 122 kg (57, 65), 2. Liška Lukáš, SOUz Boskovice, 103 kg (45, 58), 3. Pospíšil Bohuslav, Tatra Kopřivnice, 91 kg (41, 50). Do 56 kg: 1. Líhl Jakub, TJ Rotas Rotava, 145 kg (65, 80), 2. Sedláček Petr, TJ Bohumín Bonatrans, 139 kg (63, 76), 3. Ferko Lukáš, SKV Baník Havířov, 122 kg (52, 70). Do 62 kg: 1. Stuchlík Josef, Sokol Zlín, 140 kg (60, 80), 2. Ševčík Rostislav, TJ Rotas Rotava, 125 kg (55, 70), 3. Homola Leon, Sokol Zlín, 97 kg (54, 43). Do 69 kg: 1. Hrazdil Leon, SOUz Boskovice, 160 kg (65, 95), 2. Kotek Petr, GVL Teplice, 107 kg, 3. Köhler Patrik, TJ Rotas Rotava, 90 kg. Nad 69 kg: 1. Dolejš Roman, SKV Baník Havířov, 129 kg, 2. Ondráček Jan, VTŽ Chomutov, 120 kg, 3. Valigura Jan, Sokol N. Hrozenkov, 110 kg.
   TOP 12: 1. Líhl Jakub, TJ Rotas Rotava, 244.9 bodů, 2. Hrazdíl Leon, SOUz Boskovice, 228.4 b, 3. Sedláček Petr, TJ Bohumín Bonatrans, 220.8 b, 10. Soldán Stanislav, 184.0 b, 12. Liška Lukáš (oba SOUz Boskovice), 179.9 b.
  


Miloslav Bayer se stal opět mistrem ČR
O t r o k o v i c e - Mezi veterány si vedl nejlépe legendární Miloš Bayer závodník ASK SKI Blansko, který v kategorii nad padesát let zvítězil časem 12:19,50 hod. Další zástupce našeho okresu Leoš Němec obsadil kategorii M30 dvacáté místo.
   Nejlépe si vedl závodník ASK Blansko Petr Budiš v kategorii M30 časem 11:34,43, což mu přineslo nejen radost z výsledku (premiéra na dlouhém triatlonu), ale i skvělé patnácté místo. Jeho čas a vůbec výkon byl příjemným překvapením nejen pro Miloše ale i pro ostatní soupeře. Miloš si věřil hlavně v závěrečném maratónu ale na Petra tentokráte neměl. Ostatní členové oddílu ASK Karel Kyzlink, Petr Formánek a Jiří Kubec se úspěšně představili ve štafetách.
   Po dvou letech se o tituly bojovalo opět na klasických ironmanských tratích a šampionát přilákal do Otrokovic rekordní pole více než 120 startujících.
   Plavalo se výjimečně bez neoprénu, teplota vody byla 24.2 ºC, povoleno do 24, což se setkalo s nevolí hodně závodníků. Nevýhodu pocítil i Miloš, který zaplaval o deset minut hůře než by plaval s neoprénem. (Pro neznalé - neoprén je výhodný pro neplavce, plavec to tak nepocítí). 180 km kola zajel bez problému, velkou krizi pocítil na dvacetikilometrovém maratónu, kde bojoval o vítězství v kategorii a také s velkým vedrem, když teplota ve stínu překročila 35 ºC.
   O to větší radost se dostavila na konci závodu, protože byl splněn další letošní cíl. Dle všech účastníků šlo o velmi vydařený závod, který ses stal dobrou propagaci tohoto sportovního odvětví. Jsme rádi, že dobré výsledky pomohly zviditelnit celý blanenský okres.
   
   Alois Hložek
  


Rozlosování podzimní části fotbalových soutěží mužů
O k r e s B l a n s k o - Divize, skupina D
   1. kolo 13. 8. 16.30 h: Morkovice - Žďár n. S., Hrušovany - Hartvíkovice, Vyškov - Rousínov, Líšeň - Rájec-Jestřebí, Velké Meziříčí - ČAFC, Šardice - Zábřeh, Třebíč - Protivanov, Boskovice - Konice.
   2. kolo 20. 8. 16.30 h: Žďár n. S. - Konice, Protivanov - Boskovice, Zábřeh - Třebíč, ČAFC - Šardice, Rájec-Jestřebí - Velké Meziříčí, Rousínov - Líšeň, Hartvíkovice - Vyškov, Morkovice - Hrušovany.
   3. kolo 27. 8. 16.30 h: Hrušovany - Žďár n. S., Vyškov - Morkovice, Líšeň - Hartvíkovice, Velké Meziříčí - Rousínov, Šardice - Rájec-Jestřebí, Třebíč - ČAFC, Boskovice - Zábřeh, Konice - Protivanov.
   4. kolo 3. 9., 16.30 h: Žďár n. S. - Protivanov, Zábřeh - Konice, ČAFC - Boskovice, Rájec-Jestřebí - Třebíč, Rousínov - Šardice, Hartvíkovice - Velké Meziříčí, Morkovice - Líšeň, Hrušovany - Vyškov.
   5. kolo 10. 9., 16.30 h: Vyškov - Žďár n. S., Líšeň - Hrušovany, Velké Meziříčí - Morkovice, Šardice - Hartvíkovice, Třebíč - Rousínov, Boskovice - Rájec-Jestřebí, Konice - ČAFC, Protivanov - Zábřeh.
   6. kolo 17. 9., 16.00 h: Žďár n. S. - Zábřeh, ČAFC - Protivanov, Rájec-Jestřebí - Konice, Rousínov - Boskovice, Hartvíkovice - Třebíč, Morkovice - Šardice, Hrušovany - Velké Meziříčí, Vyškov - Líšeň.
   7. kolo 24. 9., 16.00 h: Líšeň - Žďár n. S., Velké Meziříčí - Vyškov, Šardice - Hrušovany, Třebíč - Morkovice, Boskovice - Hartvíkovice, Konice - Rousínov, Protivanov - Rájec-Jestřebí, Zábřeh - ČAFC.
   15. kolo 28. 9., 16.00 h: Boskovice - Žďár n. S., Konice - Třebíč, Protivanov - Šardice, Zábřeh - Velké Meziříčí, ČAFC - Líšeň, Rájec-Jestřebí - Vyškov, Rousínov - Hrušovany, Hartvíkovice - Morkovice.
   8. kolo 1. 10., 15.30 h: Žďár n. S. - ČAFC, Rájec-Jestřebí - Zábřeh, Rou­sínov - Protivanov, Hartvíkovice - Konice, Morkovice - Boskovice, Hrušovany - Třebíč, Vyškov - Šardice, Líšeň - Velké Meziříčí.
   9. kolo 8. 10., 15.30 h: Velké Meziříčí - Žďár n. S., Šardice - Lí­šeň, Třebíč - Vyškov, Boskovice - Hrušovany, Konice - Morkovice, Protivanov - Hartvíkovice, Zábřeh - Rousínov, ČAFC - Rájec-Jestřebí.
   10. kolo 15. 10., 15.30 h: Žďár n. S. - Rájec-Jestřebí, Rousínov - ČAFC, Hartvíkovice - Zábřeh, Morkovice - Protivanov, Hrušovany - Konice, Vyškov - Boskovice, Líšeň - Třebíč, Velké Meziříčí - Šardice.
   11. kolo 22. 10., 15.00 h: Šardice - Žďár n. S., Třebíč - Velké Meziříčí, Boskovice - Líšeň, Konice - Vyškov, Protivanov - Hrušovany, Zábřeh - Morkovice, ČAFC - Hartvíkovice, Rájec-Jestřebí - Rousínov.
   12. kolo 29. 10., 14.00 h: Žďár n. S. - Rousínov, Hartvíkovice - Rájec-Jestřebí, Morkovice - ČAFC, Hrušovany - Zábřeh, Vyškov - Protivanov, Líšeň - Konice, Velké Meziříčí - Boskovice, Šardice - Třebíč.
   13. kolo 5. 11., 14:00 h: Třebíč - Žďár n. S., Boskovice - Šardice, Konice - Velké Meziříčí, Protivanov - Líšeň, Zábřeh - Vyškov, ČAFC - Hrušovany, Rájec-Jestřebí - Morkovice, Rousínov - Hartvíkovice.
   14. kolo 12. 11., 14.00 h: Žďár n. S. - Hartvíkovice, Morkovice - Rousínov, Hrušovany - Rájec-Jestřebí, Vyškov - ČAFC, Líšeň - Zábřeh, Velké Meziříčí - Protivanov, Šardice - Konice, Třebíč - Boskovice.
   16. kolo 19.11., 13.30 h: Žďár n. S. - Morkovice, Hartvíkovice - Hru­šovany, Rousínov - Vyškov, Rájec-Jestřebí - Líšeň, ČAFC - Velké Meziříčí, Zábřeh - Šardice, Protivanov - Třebíč, Konice - Boskovice.
   Boskovice budou svoje domácí zápasy hrát v sobotu odpoledne, Rájec-Jestřebí v neděli.
   
   Krajský přebor
   1. kolo, 13. 08.: Sokol Luna Hrušky - FC Pálava Mikulov, FC Slovan Rosice - FC Veselí n. Moravou, SK Olympia Ráječko - Tatran Brno Bohunice, FC Miroslav - Sokol Dědice, FK Baník Ratíškovice - FC Moravský Krumlov, SK FC Doubravník - FC Sparta Brno, FK Apos Blansko - Sokol Hlohovec, 1. FC VMG Kyjov - FC CVM Mokrá - Horákov.
   2. kolo, 20. 8.: M. Krumlov - Miroslav, Dědice - Ráječko, Bohunice - Rosice, Veselí - Hrušky, Mikulov - Kyjov, Hlohovec - Mokrá, Blansko - Doubravník, Sparta - Ratíškovice.
   3. kolo, 27. 8.: Rosice - Dědice, Ráječko - Krumlov, Miroslav - Sparta, Ratíškovice - Blansko, Doubravník - Hlohovec, Mokrá - Mikulov, Kyjov - Veselí, Hrušky - Bohunice.
   4. kolo, 3. 9.: Dědice - Hrušky, Bohunice - Kyjov, Veselí - Mokrá, Hlohovec - Mikulov, Doubravník - Ratíškovice, Blansko - Miroslav, Sparta - Ráječko, Krumlov - Rosice.
   5. kolo, 10. 9.: Ráječko - Blansko, Miroslav - Doubravník, Ratíškovice - Hlohovec, Mikulov - Veselí, Mokrá - Bohunice, Kyjov - Dědice, Hrušky - Krumlov, Rosice - Sparta.
   6. kolo, 17. 9.: Bohunice - Mikulov, Hlohovec - Veselí, Ratíškovice - Miroslav, Doubravník - Ráječko, Blansko - Rosice, Sparta - Hrušky, Krumlov - Kyjov, Dědice - Mokrá.
   7. kolo, 24. 9.: Miroslav - Hlohovec, Veselí - Bohunice, Mikulov - Dědice, Mokrá - Krumlov, Kyjov - Sparta, Hrušky - Blansko, Rosice - Doubravník, Ráječko - Ratíškovice.
   8. kolo, 1. 10.: Ratíškovice - Rosice, Doubravník - Hrušky, Blansko - Kyjov, Sparta Brno - Mokrá, Krumlov - Mikulov, Dědice - Veselí, Hlohovec - Bohunice, Miroslav - Ráječko.
   9. kolo, 8. 10.: Mikulov - Sparta Brno, Mokrá - Blansko, Kyjov - Doubravník, Hrušky - Ratíškovice, Rosice - Miroslav, Ráječko - Hlohovec, Bohunice - Dědice, Veselí - Krumlov.
   10. kolo, 15. 10.: Doubravník - Mokrá, Blansko - Mikulov, Sparta Brno - Veselí, Krumlov - Bohunice, Hlohovec - Dědice, Ráječko - Rosice, Miroslav - Hrušky, Ratíškovice - Kyjov.
   11. kolo, 22. 10.: Mokrá - Ratíškovice, Kyjov - Miroslav, Hrušky - Ráječko, Rosice - Hlohovec, Dědice - Krumlov, Bohunice - Sparta Brno, Veselí - Blansko, Mikulov - Doubravník.
   12. kolo, 29. 10.: Blansko - Bohunice, Sparta Brno - Dědice, Hlohovec - Krumlov, Doubravník - Veselí, Ratíškovice - Mikulov, Miroslav - Mokrá, Ráječko - Kyjov, Rosice - Hrušky.
   13. kolo, 5. 11.: Hrušky - Hlohovec, Kyjov - Rosice, Mokrá - Ráječko, Mikulov - Miroslav, Veselí - Ratíškovice, Bohunice - Doubravník, Dědice - Blansko, Krumlov - Sparta Brno.
   14. kolo, 12. 11.: Hlohovec - Sparta Brno, Blansko - Krumlov, Doubravník - Dědice, Ratíškovice - Bohunice, Miroslav - Veselí, Ráječko - Mikulov, Rosice - Mokrá, Hrušky - Kyjov.
   15. kolo, 19. 11.: Kyjov - Hlohovec, Mokrá - Hrušky, Mikulov - Rosice, Veselí - Ráječko, Bohunice - Miroslav, Dědice - Ratíškovice, Krumlov - Doubravník, Sparta Brno - Blansko.
   
   1. B třída
   1. kolo, 13. 08.: SK Slavkov u Brna - TJ Šaratice, FC Olešnice - TJ Němčany, Sokol Drnovice u Lysic - Slovan Ivanovice na Hané, SK Líšeň B - SK Tuřany, FC Soběšice - FC Best Kunštát, AFK Letovice - Sokol Brankovice, Sokol Bohdalice - TJ Dražovice.
   2. kolo, 20. 8.: Šaratice - Dražovice, Brankovice - Bohdalice, Kunštát - Letovice, Tuřany - Soběšice, Ivanovice - Líšeň B, Němčany - Drnovice, Slavkov - Olešnice.
   3. kolo, 27. 8.: Olešnice - Šaratice, Drnovice - Slavkov, Líšeň B - Němčany, Soběšice - Ivanovice, Letovice - Tuřany, Bohdalice - Kunštát, Dražovice - Brankovice.
   4. kolo, 3. 9.: Šaratice - Brankovice, Kunštát - Dražovice, Tuřany - Bohdalice, Ivanovice - Letovice, Němčany - Soběšice, Slavkov - Líšeň B, Olešnice - Drnovice.
   5. kolo, 10. 9.: Drnovice - Šaratice, Líšeň B - Olešnice, Soběšice - Slavkov, Letovice - Němčany, Bohdalice - Ivanovice, Dražovice - Tuřany, Brankovice - Kunštát.
   6. kolo, 17. 9.: Šaratice - Kunštát, Tuřany - Brankovice, Ivanovice - Dražovice, Němčany - Bohdalice, Slavkov - Letovice, Olešnice - Soběšice, Drnovice - Líšeň B.
   7. kolo, 24. 9.: Líšeň B - Šaratice, Soběšice - Drnovice, Letovice - Olešnice, Bohdalice - Slavkov, Dražovice - Němčany, Brankovice - Ivanovice, Kunštát - Tuřany.
   8. kolo, 1. 10.: Šaratice - Tuřany, Ivanovice - Kunštát, Němčany - Brankovice, Slavkov - Dražovice, Olešnice - Bohdalice, Drnovice - Letovice, Líšeň B - Soběšice.
   9. kolo, 8. 10.: Soběšice - Šaratice, Letovice - Líšeň B, Bohdalice - Drnovice, Dražovice - Olešnice, Brankovice - Slavkov, Kunštát - Němčany, Tuřany - Ivanovice.
   10. kolo, 15. 10.: Šaratice - Ivanovice, Němčany - Tuřany, Slavkov - Kunštát, Olešnice - Brankovice, Drnovice - Dražovice, Líšeň B - Bohdalice, Soběšice - Letovice.
   11. kolo, 22. 10.: Letovice - Šaratice, Bohdalice - Soběšice, Dražovice - Líšeň B, Brankovice - Drnovice, Kunštát - Olešnice, Tuřany - Slavkov, Ivanovice - Němčany.
   12. kolo, 29. 10.: Šaratice - Němčany, Slavkov - Ivanovice, Olešnice - Tuřany, Drnovice - Kunštát, Líšeň B - Brankovice, Soběšice - Dražovice, Letovice - Bohdalice.
   13. kolo, 5. 11.: Bohdalice - Šaratice, Dražovice - Letovice, Brankovice - Soběšice, Kunštát - Líšeň B, Tuřany - Drnovice, Ivanovice - Olešnice, Němčany - Slavkov.
   14. kolo, 12. 11.: Dražovice - Bohda­lice, Brankovice - Letovice, Kunštát - Sobě­šice, Tuřany - Líšeň B, Ivanovice - Drnovice, Němčany - Olešnice, Šaratice - Slavkov.
  


Výsledkový přehled
O k r e s B l a n s k o (les) - Malá kopaná
   Závěrečné 11. kolo:
   1. liga: FC Pivrnec Dolní Lhota - AC Okrouhlá 2:6, DKS Kopeček Rájec - Bandasky Dolní Lhota 4:9, KMK Újezd u Kunštátu - Kanap Karolín 3:5, FC Rašov - BK Sadros Boskovice 0:5 kontumačně, FK Jabloňany - FK Louka 3:1, FC Sokol Žďárná - AC Kozárov 1:2.
   1. Sadros 11 9 1 1 51:13 28
   2. Karolín 11 8 1 2 57:27 25
   3. Bandasky 11 8 0 3 45:30 24
   4. Kozárov 11 7 1 3 37:26 22
   5. Okrouhlá 11 7 0 4 40:29 21
   6. Pivrnec 11 5 1 5 34:26 16
   7. Rašov 11 5 1 5 23:31 16
   8. Jabloňany 11 3 3 5 27:40 12
   9. Žďárná 11 3 1 7 23:28 10
   10. Rájec 11 2 2 7 20:44 8
   11. Újezd 11 2 0 9 22:45 6
   12. Louka 11 1 1 9 21:61 4
   2. liga: SK Viktoria Suchý - Stb Ja­bloňany 2:0, Artézia Štěchov - Panthers Vanovice 5:0 K, HSK Holešín - FC Nobica Boskovice 1:3, Arsenal Lomnice - TJ Šerkovice 8:2, FC Brumov - Panteři Sudice 1:2, SK JKP Olešná - FC Microtex Lomnice 1:2.
   1. Nobica 11 10 1 0 48:18 31
   2. Panteři 11 8 0 3 42:28 24
   3. Šerkovice 11 6 1 4 34:31 19
   4. Jabloňany 11 6 1 4 34:34 19
   5. Suchý 11 5 1 5 26:24 16
   6. Arsenal 11 5 0 6 31:31 15
   7. Brumov 11 5 0 6 22:29 15
   8. Štěchov 11 4 1 6 30:25 13
   9. Holešín 11 3 4 4 20:21 13
   10. Microtex 11 4 1 6 28:45 13
   11. Vanovice 11 2 1 8 23:38 7
   12. Olešná 11 1 3 7 21:35 6
   3. liga: FC Žďár 99 - Hasiči M.R. - S.L. 2:4, FC Světlá - Autodoprava Lefler Chlum 4:1, TJ Sokol Lhota Rapotina - SK Jestřebí 5:6, FC Kvasar Černá Hora - FC Fulgur Býkovice 3:3, TJ Orel Boskovice - FC Sampdoria Poříčí 6:4, HRK Rudka - Sokol Rohozec 5:0 K.
   1. Orel 11 7 1 3 54:28 22
   2. Býkovice 11 6 4 1 37:20 22
   3. Rudka 11 7 1 3 35:20 22
   4. M.R.-S. L. 11 7 0 4 34:26 21
   5. Kvasar 11 6 2 3 58:41 20
   6. Rohozec 11 6 0 5 31:33 18
   7. Chlum 11 5 0 6 27:41 15
   8. Poříčí 11 4 2 5 38:36 14
   9. Světlá 11 4 2 5 33:37 14
   10. Jestřebí 11 4 2 5 35:42 14
   11. Lhota R. 11 1 3 7 23:46 6
   12. Žďár 11 0 1 10 24:59 1
   4. liga: Borszem Velké Opatovice - 1. FC Šebetov 3:9, FC Sebranice - FC Attack Borač 11:1, FC Bedřichov - FK Obora 2:5, Torpéda Vážany - FC Dlouhá Lhota 1:0, Sedos Drnovice - SSC Svitávka 5:3, TJ Sokol Rozhraní - Slza Skalice nad Svitavou 1:2.
   1. Šebetov 11 7 2 2 34:19 23
   2. Rozhraní 11 7 2 2 30:17 23
   3. Obora 11 6 4 1 39:19 22
   4. Bedřichov 11 5 3 3 25:21 18
   5. Skalice 11 6 0 5 30:28 18
   6. Vážany 11 4 4 3 23:23 16
   7. Dlouhá L. 11 4 2 5 24:26 14
   8. Sebranice 10 4 1 5 41:35 13
   9. V. Opatovice 11 4 1 6 36:43 13
   10. Drnovice 11 2 4 5 16:34 10
   11. Svitávka 10 3 0 7 25:27 9
   12. Borač 11 1 1 9 15:46 4
   5. liga: AC Koruna Blansko - FK Tuzemák Boskovice 7:1, TJ Sokol Deštná - FC Stark Vísky odloženo, Pentaco Boskovice - FC Spešov 5:2, 1. FK Pohora - Sokol Suchý 3:4, FP Paradox Blansko - Saf Brťov 5:3.
   1. Koruna 10 10 0 0 52:7 30
   2. Pentaco 10 6 3 1 41:23 21
   3. Tuzemák 10 5 2 3 31:21 17
   4. Spešov 10 5 2 3 25:18 17
   5. Paradox 10 4 4 2 28:15 16
   6. Sulíkov 10 4 2 4 20:26 14
   7. Pohora 10 3 2 5 21:31 11
   8. Vísky 9 3 1 5 21:24 10
   9. Brťov 10 2 1 7 20:35 7
   10. Suchý 10 2 0 8 24:54 6
   11. Deštná 9 1 1 7 16:45 4
   Divize: Support Šebetov - FC Dynamo Čížovky Boskovice 1:5, Sokol Chrudichromy - FC Kovostroj Křetín 1:0, TJ Sokol Lysice - TJ Chmelaři Újezd u Boskovic 1:2, Beďa Team Velké Opatovice - S.K.A. Křtiny 2:3, TJ Sokol Valchov - Žízeň Petrovice odloženo.
   1. Fpo 10 9 0 1 42:11 27
   2. Beďa Team 10 6 2 2 23:17 20
   3. Čížovky 10 6 1 3 58:36 19
   4. Chmelaři 10 6 1 3 37:26 19
   5. Křtiny 10 4 3 3 23:23 15
   6. Chrudichromy 10 4 1 5 17:36 13
   7. Křetín 10 3 2 5 20:20 11
   8. Petrovice 9 3 2 4 20:29 11
   9. Lysice 10 2 2 6 21:35 8
   10. Valchov 9 1 3 5 21:35 6
   11. Šebetov 10 1 1 8 13:27 4
   Zákl. soutěž: Šošůvka - Krasová nehl, Těchov-Obůrka - Kuničky 2:1, Šebrov - Fc Borotín 5:0 K.
   1. Šošůvka 9 8 0 1 59:15 24
   2. Šebrov 10 8 0 2 56:21 24
   3. Krasová 9 6 0 3 54:38 18
   4. Borotín 10 3 0 7 32:46 9
   5. Těchov 10 3 0 7 18:60 9
   6. Kuničky 10 1 0 9 17:56 3
   
   Horská kola - Pohár Drahan­ské vrchoviny Protivanov
   Dívky do 6 let: 1. Konečná Monika, Okrouhlá,2. Veselá Kateřina, Valchov, 3. Šustrová Edita, Protivanov. Chlapci do 6 let: 1. Mazánek Matěj, Žďárná, 2. Kovář David, Protivanov, 3. Čech Jakub, Protivanov. Žákyně 7-9 let: 1. Kejíková Jana, Kořenec, 2. Šafářová Adéla, Boskovice, 3. Koudelková Michaela, Benešov. Žáci 7-9 let: 1. Pavlů Jiří, Valchov, 2. Prudek Dominik, Lysice, 3. Kolář Patrik, Kořenec. Mladší žákyně 10-12 let: 1. Hlubinková Nikola, Suchý, 2. Pavlů Simona, Valchov, 3. Parolková Markéta, Okrouhlá. Mladší žáci 10-12 let: 1. Vybíhal Jan, Protivanov, 2. Šafář Jakub, Boskovice, 3. Svěrák Antonín, Valchov. Starší žákyně 13-15 let: 1. Vejrostová Kateřina, Brno, 2. Burdová Renata, Kotvrdovice, 3. Páralová Michaela, Žďárná. Starší žáci 13-15 let: 1. Svoboda Jiří, Hodonín, 2. Kovář Radim, Benešov, 3. Barák Radek, Valchov. Juniorky 16-18 let: 1. Burdová Renata, Kotvrdovice, 2. Veselá Marcela, Okrouhlá, 3. Kejíková Barbora, Suchý. Junioři 16-18 let: 1. Šimerle Michal, Brněnec, 2. Švancara Petr, Benešov, 3. Barák Radek, Valchov. Ženy od 19 let: 1. Chmurková Šárka, Ostrava, 2. Pechová Andrea, Žďár nad Sázavou, 3. Malá Dagmar, Lipůvka. Muži 19-35 let: 1. Novotný Daniel, Ostrava, 2. Baltus Jan, Brno, 3. Bartoň Michal, Boskovice. Veteráni nad 35 let: 1. Šíma Martin, Ostrava, 2. Marek Libor, Malhostovice, 3. Ovad Roman, Holštejn. Pořadatelé nad 30 let: 1. Kejík Zdeněk, Suchý, 2. Koudelka Petr, Benešov.
  


Sportovní kalendář
O k r e s B l a n s k o (les) - MALÁ KOPANÁ
   15. a 16. 7., Vilémovice, 9. ročník turnaje v malé kopané Hyundai Cup.
   KOPANÁ
   15. 7., 10.30 h Boskovice - Rousínov