Noviny Info pro turisty Kalendář akcí
AKTUÁLNÍ ČÍSLO
Přečtěte si
Z Regionu
Kultura
Informace
Sport
Napsali nám
INZERCE
Prodám
Koupím
Bydlení
Seznámení
Různé
Podmínky inzerce
ARCHIV
Minulé číslo
Předminulé číslo
Starší čísla
Archiv
Vyhledávání
UŽITEČNÉ KONTAKTY
Redakce
Další kontakty
 
Informace
Policie ČR informuje
 
Policie ČR informuje
O k r e s B l a n s k o (Jim) - KUNČINA VES - Trnem v oku byl zřejmě někomu křížek, který se nachází kousek za obcí Kunčina Ves směrem na Lysice. Dosud nezjištěný vandal jej v noci na sobotu 26. května rozbil, vrchní část betonového kříže s železnou soškou Krista ulomil a nechal ležet na zemi. Tato horní část se navíc rozlomila na dvě části. Obci tak vznikla škoda ve výši asi 20 tisíc korun.
   
   SUCHÝ - Víkendové příjezdy na chatu jsou pro mnohé chataře nepříjemným překvapením. Přes týden prázdné rekreační objekty totiž neustále lákají zloděje. V chatové oblasti v blízkosti obce Suchý tak dosud neznámý pachatel vnikl do chaty, kde vzal vyčiněné kůže divočáka a lišky, ale také asi deset lahví vína a tvrdého alkoholu. V dílně si pak vybral ještě vrtačku a nepohrdl ani dřevěnými křesílky, které měli majitelé uschované v kůlně vedle chaty. Nezvaná návštěva tak způsobila škodu za téměř 18 tisíc korun.
   
   BOSKOVICE - Policisté už znají jméno mladíka, který se minulý pátek 25. května obnažoval před dvěma dívkami v blízkosti dětského hřiště. Poté, co se vysvlékl, dívky před ním utekly a schovaly se do domu. Policisté během krátké doby mladíka vypátrali a je nyní podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku. Jeho nevhodné chování bude řešit místní přestupková komise.
   
   ŽĎÁRNÁ - Na poli skončila s osobním autem značky Škoda Fabia osmatřicetiletá řidička, která jela v úterý 29. května před půl osmou ráno po silnici v blízkosti Žďárné směrem do Protivanova. V levotočivé zatáčce vyjela ze silnice, auto se převrátilo a skončilo mimo silnici. Řidička byla při havárii lehce zraněná, na autě a na směrovém sloupku u silnice vznikla škoda v celkové výši 81 tisíc korun.
   
   VELKÉ OPATOVICE - V pondělí 28. května kolem jedenácté hodiny dopoledne přijali policisté oznámení, že na silnici u hřbitova mezi Velkými Opatovicemi a Smolnou na Blanensku mělo dojít k pobodání muže. Hlídka z obvodního oddělení v Letovicích se na uvedeném místě spojila s osádkou rychlé záchranné služby, která uvnitř sanitky ošetřovala zakrváceného mladíka. Policejní hlídka si u hráze rybníka všimla muže, který byl na obličeji a končetinách od krve. Policistům se následně přiznal, že pobodal svého devatenáctiletého známého. Ten při útoku utrpěl bodně řezná poranění v oblasti zad a hrudníku, a v důsledku těchto zranění byl v bezprostředním ohrožení života. Závažnost utrpěných zranění si vyžádala letecký transport na urgentní příjem brněnské fakultní nemocnice, kde se poškozený mladík musel podrobit operaci. Motivem napadení byly neshody o peníze. Teprve dvacetiletý pachatel dlužil poškozenému dva tisíce korun a poté, co na něj poškozený začal naléhat a dluh chtěl vrátit, rozhodl se jej vylákat ke hřbitovu. Tam si s sebou vzal nůž, pomocí kterého chtěl svým slovům dodat důraz a poškozeného přesvědčit, ať mu se zaplacením dluhu počká. Poblíž hřbitova však nůž vytáhl a svého známého několikrát bodnul. Pak nůž odhodil a začal utíkat směrem k přehradě. Po chvíli si uvědomil, co udělal a sám zavolal na tísňovou linku. Kriminalisté jej ještě včera obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na dvacet let. Státní zástupce na podnět vyšetřovatele podal návrh na vzetí obviněného, dosud netrestaného muže, do vazby.
   Jihomoravští kriminalisté šetří už patnáctý případ vraždy v letošním roce (včetně pokusů). Pro srovnání – vloni šetřili celkem 16 případů dokonaných vražd a pokusů za celý rok.
   
   MLADKOV - Dvanáctiletou dívku srazilo ve čtvrtek 31. května kolem sedmé hodiny ráno v blízkosti Mladkova osobní auto značky Škoda Octavia, které řídil dvaašedesátiletý řidič. Dívka se zřejmě snažila doběhnout autobus, který v té době přijížděl do zastávky, a z bezprostřední blízkosti vběhla pod kola přijíždějící Škodě Octavia. Po střetu dívka skončila s lehkými zraněními v péči lékařů, dechová zkouška u řidiče byla negativní, na autě vznikla škoda za asi 10 tisíc korun.
   
   ÚSOBRNO - Krást se dá všechno a všude. O tom se v těchto dnech přesvědčili silničáři na Blanensku, když zjistili, že jim v přesně nezjištěné době od 24. května někdo ukradl u silnice 3. třídy v blízkosti obce Úsobrno 12 metrů svodidel. Pachatel tak způsobil škodu za asi 12 tisíc korun a je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže.
   
   ČERNÁ HORA - K tragické dopravní nehodě došlo v pátek 1. června krátce před druhou hodinou odpolední na hlavním tahu Brno-Svitavy v blízkosti Černé Hory v místě známém jako Doupská skála. Na místě se střetlo osobní auto značky Fiat Punto s nákladním autem značky Yveco. Střet nepřežila šestadvacetiletá řidička, která ve směru na Svitavy na rovném úseku vyjela do protisměru, kde se čelně střetla s nákladním autem.